KOLOSTRUM A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Na trhu již naleznete několik druhů krmiv pro své miláčky, které obsahují kolostrum. Je to proto, že kolostrum má stejně jako pro lidi, tak i pro zvířata cenné živiny, které chrání, podporují a stimulují imunitní systém, díky čemu se upevňuje jejich přirozená obranyschopnost.

 

Kolostrum je vhodné jak pro mladá, tak i dospělá zvířátka.

Jak už od nás víte kozí kolostrum výrobce Betula je 100% přírodní produkt, šetrně zpracovaný lyofilizací (sušení mrazem), díky čemu si zachovává maximální množství důležitých látek, které mohou i zvířátkům pomáhat například při:

  •     špatném přijímání stravy
  •     rekonvalescenci po operacích
  •     s pohybovým aparátem
  •     s dýchacím aparátem
  •     k podpoře imunity před bakteriemi
  •     stresu, úzkostmi

 

Co je hodně zajímavé je, jak dokáže pomoci při stavech úzkosti a stresu.

Z pozorování chování mláďat po užití prvního mateřského mléka/mleziva, jsou mláďata klidná a uvolněná. Je to tím, že mlezivo reguluje sekreci stresových hormonů. Podávání kolostra dokáže kočky i psy zklidnit při stresových situacích.

 

Z vlastní zkušenosti mohu tyto účinky kozího kolostra jen potvrdit.

Sama jsem měla výmarského ohaře, který mi byl nejlepším parťákem 18 let, což je na ohaře opravdu hodně…..pro mne velmi málo, chtěla bych ho tady na celý život. I ve stáří byl právě díky kolostru velmi aktivní. Dařilo se nám u něj potlačit pylovou alergii, i citlivější zažívání. Co jsem nejvíce ocenila, bylo právě zlepšení stavů úzkosti. Od mala byl zvyklí být doma přes pracovní dobu samotný, ale ve stáří to špatně snášel a trpěli jsme tím doma všichni. Asi každý kdo má doma pejska, nebo kočičku, tak ví jak je to stresující pro všechny, když Váš mazlík není v pohodě. Zkoušela jsem všechny možné metody, ale u starého pejska, který už se vrátil myšlením do štěněcích let:), je těžké cokoli měnit. Přišly na řadu tedy i přírodní přípravky/bylinky proti stresu, kapky, ale pomohlo až kozí kolostrum. Každý den jsem mu jednu tabletku strčila až dozadu do krku, aby jí hned polkl. Celkově byl klidnější a spokojenější. Také mu kolostrum výrazně zlepšilo problém s artrózou v zadních nožičkách, která přišla s věkem. Před užíváním kolostra měl problém ráno vstát, chvilku nám to trvalo se rozhýbat. Po pár dnech podávání kolostra se i toto velmi zlepšilo. Další velké pozitivum byl vliv na jeho zuby a dásně, kolostrum výrazně pomohlo se záněty, které se stářím také přišly. Já jsem začala dávat kolostrum našemu miláčkovi, až v jeho stáří, když přišly první zdravotní problémy. Dneska, když jsem viděla jak mu pomáhalo, bych ho dávala už od štěňátka.

Kolostrum nevyvolává ani u lidí, ani u zvířátek žádné vedlejší účinky, tedy nemusíte se bát ho vyzkoušet i u svého domácího miláčka.

 

Šťastný, spokojený a zdravý život si totiž nezasloužíme jenom my lidé, ale i zvířátka, které nám dělají každý den veselejší a hezčí:).